Dočasná tetováž

Možná se vám líbí klasické tetování, ale zatím do něj nemáte odvahu. Chcete v plavkách oslnit tetovaným tělem a dovršit jím svůj letní image. Jenže nejste pevně rozhodnuti a říkáte si, jak budete s tetováním vypadat, až vám bude třeba šedesát?

Pravda, klasické tetování není záležitostí jednoho bláznivého léta. Nejde o módní výstřelek, ale přímo životní styl. Proto je k dispozici dočasná tetováž. Tetováž HENOU.

1. Tetování Henou

Tetování přírodní Henou by mělo být pro většinu z vás neškodné. Přírodní Hena se používá pro své hennaléčebné účinky hlavně na vlasy, které dokáže zregenerovat. Dále se používá na kůži, kterou také regeneruje a chrání ji proti spálení, neboť disponuje UV filtrem. Hena má pozitivní vliv na imunitu, je antioxidantem a má i antimikrobiální vlastnosti. Materiál k aplikaci se získává z listů keře Henna, které se usuší a poté rozdrtí na prášek. Přírodní Hena má nahnědlou barvu a po pár dnech z kůže zmizí. Proto, aby tetování vydrželo déle, přidávají se do výrobků z Heny další chemické látky. A to může být kamenem úrazu, neboť na tyto látky může vzniknout alergická reakce!

Alergické reakce, které můžou vzniknout

Ekzémy různého typu. Většinou je reakce zpožděná a objeví se až po pár dnech ve formě vyrážky nebo zhnisání. Dále to může být fotosenzitivní kontaktní ekzém, který se objeví až po vystavení tetováže slunci. Také se může dostavit okamžitá alergická reakce hned po tetováži, od velmi mírné reakce jako zarudnutí, svědění a drobné vyrážky, až po život ohrožující anafylaktický šok, který se projeví zhoršeným dýcháním, otokem rtů atd. Samozřejmě, že tetováž Henou kvůli tomu nemusíte zavrhovat. Je daleko bezpečnější než tetováž klasická. Přesto by si měli dát pozor především alergici a atopici!

Výhody dočasného tetování

  • Když si dílo rozmyslíte, za nějakou chvíli barvy vyblednou a jste bez tetování nebo si můžete nechat henna-udělat jiný motiv.
  • Aplikace dočasné tetováže nebolí, je to malování na kůži.
  • Je bezpečné, co se hygienických podmínek týče. U některých tetovacích salónů si vůbec nemůžete být jisti jejich hygienickými podmínkami (vždy vyhledejte dobrá doporučení na tetovací salón, pokud se rozhodnete pro trvalé tetování). Je tak mnohem větší riziko přenosu infekčních chorob jako žloutenka nebo třeba AIDS.

2. Dočasné tetování pomocí tetovaček

je řešením pro každého, kdo chce tetování, ale má obavu, že za pár let už se mu nebude líbit. Tetovačky (nabízí např. tats.cz) můžete kdykoliv odstranit a vyměnit za jiné anebo opakovaně aplikovat stejný motiv a vytvořit tak dojem pravého tetování. Tetovačky jsou vysoce kvalitní, vyráběné v USA, dlouho vydrží (3 – 9 dní) v závislosti na pokožce. Jsou voděodolné.
Dočasné tetování formou tetovaček se hodí jako doplněk při nejrůznějších společenských událostech – oslavy, svatby, plesy, akce pro děti, disco, firemní akce.

A co vyzkoušíte Vy? Tetovačky či Henu, nebo půjdete rovnou do klasického tetování? Jste naopak velkým odpůrcem tetování a zastáváte názor, že tetování patří jen kriminálníkům a námořníkům? Řekněte svůj názor v Komentářích.