Krátká cesta k dlouhým vlasům. Prodlužování vlasů.

Kolikrát jste si posteskly, že ty vlasy nechtějí růst, jsou moc jemné nebo se vám při dorůstání do určité délky už třepí konečky? Máte pocit, že všechny kamarádky, kolegyně i sousedky se honosí krásnými dlouhými vlasy a vy pořád nic? Jednou cestou je zvýšená péče o vaše vlasy. Olejíčky, výživné masky, šetrné stříhání, šetrné barvení, kvalitní šampóny i balzámy. Ovšem ani tato cesta nemusí přinést kýžený výsledek zdravých dlouhých vlasů. A pak je tu druhá a celkem krátká cesta – nechat si vlasy prodloužit, případně i zhustit v kadeřnictví.

Jakmile se rozhodnete tuto proceduru podstoupit, je třeba si najít nejen šikovnou kadeřnici, ale také se rozhodnout jakou metodou si necháte vlasy prodloužit. Procedura prodlužování vlasů se provádí tak, že se spojují přírodní nebo umělé vlasy s vašimi vlastními. Výsledkem by měly být krásné dlouhé vlasy, které působí dojmem vašich vlastních vlasů. Postupuje se tak, že na vaše vlastní vlasy, co nejblíže u hlavy se přidávají pramínky vlasů. Ty pak odrůstají s vašimi vlastními vlasy a proto je potřeba jednou za dva až tři měsíce pramínky uvolnit a znovu je posunout co nejblíže k hlavě, aby nebyly vidět odrosty.

Několik metod uchycení vlasů:

1. Kroužkování vlasů

velmi rozšířená metoda. Může vám být nabídnuta také pod těmito názvy: Microtubes neboli Belargo či Micro Ring. Při Micro Ring jsou používány malé mikro kroužky, při Microtubes malé plastové trubičky.

  • Micro Ring je metoda, která se dělá za studena, takže je šetrná k vlasům. Na vlastní vlasy je u hlavy připevněn kroužek s pramenem dlouhých vlasů a kroužek se zavře pomocí speciálních kleštiček. Nevýhodou je, že kovové spoje jsou tvrdé a mohou při ležení tlačit do hlavy. Navíc jsou ve vlasech více viditelné, takže se určitě tato metoda nedoporučuje ženám s řídkými a jemnými vlasy.
  • Microtubes/Belargo je metoda celkem šetrná k vlasům. Na vlastních vlasech se nejprve vytvoří malý uzlík, aby zabránil sklouznutí trubičky. Pramínek vašich vlasů se protáhne trubičkou, do které je ještě přidán pramen nastavovaných vlasů. Použijí se speciální horké kleště, jejichž působením se trubička smrští a utáhne. U žen, které mají řídké a jemné vlasy by trubičky ve vlasech mohly být vidět, takže jim se tato metoda nedoporučuje.

2. Prodlužování keratinem

nejčastější metoda prodloužení vlasů. Provádí se metodou jak za tepla, tak za studena. Nebo je k mání šetrná  a osvědčená metoda Extend Magic.

  • Za tepla: při aplikaci pramene vlasů se používají tepelné aplikační kleště, které rozpustí lepidlo a tím se přilepí vlasový pramen k vašim vlastním vlasům a vytvoří spoj. Metoda je v oboru stále nejpoužívanější, přestože se jedná o metodu velmi časové náročnou a vyžadující důsledné dodržování intervalu posunutí spojů. Další velkou nevýhodou je to, že vlasový pramínek nevydrží opakované posouvání a musí docházet k jeho pravidelné výměně.
  • Za studena: je to velmi šetrná metoda, která k napojení využívá speciální přístroj s ultrazvukovými vlnami. K vlasům se přikládá keratinová destička, která se ultrazvukem připevní na místo i s pramenem vlasů.
  • Extend Magic: používá se speciální přístroj, který vytvoří měkké, ohebné a hlavně velmi malé spoje. Může vlas zahustit i prodloužit. Spoje je možné vytvořit jak ploché, tak válečkové. Je to šetrná a osvědčená metoda prodloužení, prováděná za studena.

3. Vlasové pásky

  • Naprosto revoluční novinka v prodlužování vlasů! Aplikace je jednoduchá a šetrná. Spoje jsou odolné a pohodlné. Metoda je vhodná i pro ženy, které mají řídké a jemné vlasy, protože spoje nejsou vidět, díky jejich plochému tvaru. Technika se provádí za studena. Aplikuje se tak, že vlasovou pásku jako sendvič kadeřnice přilepí k vašemu pramenu (jednu z vrchu a jednu zespodu). Vlasové pásky jsou nabízeny ve dvou zhotoveních. Z vlasů středoevropských NanoTape, které jsou vyráběny speciálně za pomocí nanotechnologie a z vlasů východoevropských ProfiTape.

 

Každá z metod vyžaduje také potřebnou péči, pokud chcete, aby vlasy vypadaly přirozeně a vydržely dlouho. Čím je metoda šetrnější, tím je samozřejmě dražší. Cenu ovlivní také kvalita vlasových pramenů. Nejdražší jsou vlasy evropské. Výsledek však stojí za ten pocit neodolatelně dlouhých, krásných vlasů.

Máte vy nějaké zkušenosti s prodlužováním vlasů? Podělte se s ostatními.