Móda: Trendy plavky – léto jak má být ….

Letošní léto velí návrat k retro! Kdo se nestydí, ten zvolí průstřihy. Paní Móda nám na léto 2016 nachystala zajímavá překvapení, do kterých možná půjdou jen ty, co mají rády výzvy. Letošní plavky totiž mnohdy mohou ukázat ještě více než jsme u vody zvyklí. Nejedna z nás tak možná letos u vody nebude IN a přesto bude s pocitem spokojenosti užívat pohodlí loňských plavek.

Postava

Většinou se snažíme vybrat plavky, které lichotí našemu typu postavy. Vysportované štíhlé dívky s rovnými křivkami mohou zvolit lecjaké mašličky, či ozdobné zavazování na boku na dolním díle plavek. Dodá jim to dívčí romantický vzhled a nějaký optický rozměr navíc jim neuškodí. Dívky s většími boky a menšími ňadry, takzvaný typ hruška, se budou snažit opticky zeštíhlit spodek a rozšířit vrch. Pozornost od spodní části postavy odpoutáme například jednodílnými plavky, které budou dole jednobarevné a na prsou s květinovým nebo geometrickým motivem. Když navíc bude vršek plavek různě nařasený, přidá jim to objemu ať už se jedná o jednodílné nebo dvojdílné plavky. U postavy typu jablko naopak potřebujeme odpoutat pozornost dolů. Tyto typy se vyznačují širokým hrudníkem a téměř neznatelným pasem a větším břichem. Ramena a boky jsou užší. Vhodné jsou pro ně třeba tankiny. Nebo také vzorovaný spodní díl plavek.

Největší hity letošního léta.

 

Bondage styl

s množstvím šňůrek a průstřihů. U některých plavek si kladete otázku oblečená – neoblečená? Že se takový typ plavek hodí vyloženě pro štíhlé dívky snad ani nemusím zdůrazňovat. Protože i u štíhlých dívek takováto různá vázání zvýrazní každý “špíček” na těle. Pokud tedy máte pár kilogramů nazbyt a nechcete vypadat jako sešněrovaný panáček Michelin, raději se této žhavé módní novince vyhněte obloukem.

Druhý problém tohoto stylu je nerovnoměrné opálení. Všelijaké šňůrečky vám dají nejen zabrat při oblékání, ale o rovnoměrném opálení nemůžete ani uvažovat. Přesto věřím, že si tento módní trend najde své příznivkyně.

collage průstřih 2 collage průstřihy               Foto: Asos, Top shop

Retro styl

Že se retro vrací zpět do módy, jsme se mohli přesvědčit u v módních trendech tohoto jara. A nejinak je tomu i u plavek. Hodně vysoký pas spodního dílu plavek, proužky, robustní vrchní díl, to je velký návrat. Ovšem ani tento typ plavek nebude svědčit každé postavě a ani každé povaze. Umět totiž nosit některé módní novinky a výstřelky, to chce někdy opravdu silnou a odvážnou náturu.

collage retro  top shop vysoký retro                          Foto: Unique vintage, Top shop

Doplňky na pláž

Různá parea, kimona, lehké plážové šaty nebo ponča jsou i letos zajímavým a oblíbeným doplňkem plážové módy. Trendy pokračující z letošního jara jsou patrné i zde. Třásně, etno vzory, krajka … Nechte se inspirovat!

collage třásně collage etno          Foto: Asos, Top shop

Plavky vhodné pro plnoštíhlé dívky

Malá inspirace pro plnoštíhlé dívky. Vzory v kombinaci s černou dokáží ošálit oko, jako na prvním fotu. Vyšší pas je ideální, aby schoval a trochu zpevnil bříško, tak jako můžete vidět na druhém fotu. Modré plavky na třetím fotu jako inspirace střihu. Vázání kolem pasu dodá opticky pas i u méně štíhlejších dívek.

collage plnoštíhlé Foto: Asos

Co se nám zalíbilo

Když pomineme módní trendy a budeme vybírat jen podle našeho vkusu, tak vám pro inspiraci přinášíme plavky, které nás něčím oslovily. Většinou se jedná o zajímavý detail, který plavky ozvláštní a učiní je “jinými” v nabídce nekonečné řady ostatních plavek.

collage zajímavé 3variace na jedny plavky                        Foto: Asos, Top shop

Oslovily vás některé z módních novinek? Nebo zůstanete u svých starých plavek?