Osobnost: Youtuber Jirka Král

Vypadá tak na sedmnáct, ale narodil se 5. ledna 1990. Kluk s duší hráče, to je český youtuber a lets player Jirka Král. Hvězda české youtuberské scény, která se proslavila hraním počítačových her.

Narodil se v Brně a po vystudování střední školy, odjel v roce 2009 pracovat do Prahy. Pracoval v Tiscali Jirka Král Media jako administrátor reklamního prostoru. Z této práce si na chvíli odskočil do reality show Farma na televizi NOVA. Po jejím skončení dokázal využít svou krátkou mediální známost ve svůj prospěch, založil si svůj profil na Youtube a začal uveřejňovat první videa. Úplně první video bylo ze zákulisí Farmy. Náhodou se pak dostal ke komunitě hráčů počítačových her, kde se seznámil s youtuberem Pedrem. Díky jeho doporučení začal hrát Minecraft. Při hraní a komentování této hry se začal natáčet a videa vkládal na Youtube. Jeho videa začala být velmi úspěšná a pohltila ho natolik, že se v roce 2015 rozhodl odejít ze zaměstnání, aby se mohl naplno věnovat pouze těmto aktivitám na plný úvazek.

V roce 2015 patřil mezi nejznámější české youtubery. Svou systematickou prací dokázal oslovit tisíce fanoušků. Měl přes 490 tisíc odběratelů na YouTube a jeho videa měla měsíčně přes 5 milionů zhlédnutí! Videa natáčí denně, za měsíc vytvoří až 30 videí. Je aktivní i na dalších sociálních sítích. Na Facebooku má 160 tisíc fanoušků, na Twitteru 25 tisíc followerů a na Instagramu přes 63 tisíc fanoušků.

Jirkova videa jsou úspěšná i díky tomu, že se snaží věnovat také aktuálním tématům a věcem, které ho oslovují. Například v listopadu 2015 uspořádal charitativní 24 hodinový stream, jehož cílem bylo vybrat peněžní prostředky na dva přístroje, které stojí 80 tisíc Kč. Přenos však zaznamenal dohromady 735 tisíc zhlédnutí, v jednu chvíli se na něj dívalo skoro 20 tisíc lidí a tak nakJirka Král a sestraonec vybral pro Dětskou nemocnici v Brně úžasných 307 724 Kč.

Jirka Král má sympatickou sestru Kateřinu, kterou občas můžete také vidět v jeho videích. Jak říká sám Jirka, nejúspěšnější videa jsou ta s jeho sestrou nebo s dalším hostem.

V létě 2015 Jirka Král dost cestoval. Stihl navštívit Barcelonu, Miláno a v LA byl na VidConu. V Los Angeles také natočil několik vlogů, které měly obrovský úspěch u fanoušků. I proto přemýšlí o tom, že by chtěl více cestovat a a při tom se věnovat natáčení cestovatelských vlogů.

A co vy? Jste fanoušky Jirky Krále? Nebo máte oblíbeného jiného youtubera?

Komentování je zablokováno.