Osobnost: Zpěvák a herec Petr Lexa nebo youtuber Hoggy?

Jak je možné, že jeden člověk stihne tolik rolí? Chce to neskutečnou chuť do života a každou příležitost brát jako výzvu, která vás posune dál. Petr Lexa působí dojmem, že ho život nesmírně baví a energie má na rozdávání.

Jak Petr sám říká, on a Hoggy jsou dvě různé osobnosti. Když zpívá nebo hraje, je sám za sebe. Na YouTube je ale bláznivý a vtipný Hoggy, jiná identita.

Co tedy víme o Petrovi?

Narodil se 5. června 1991 ve znamení Blíženců v Českých Budějovicích. Má o deset let mladšího bratra Filipa ( Když bylo Petrovi 11 let jeho rodiče se rozvedli. Později Petrovi přibyli ještě další dva sourozenci – bratr a sestra). V šesti letech začal chodit do dramatického kroužku a bral hodiny herectví. Právě díky tomu se mu podařilo v osmi letech získat roli v divadle, které působí v Českém Krumlově na scéně s otáčivým hledištěm. Jenže tíhl nejen k herectví, ale také k hudbě. Od 16 let se věnuje hudbě a v 18 letech se začal věnovat nahrávání cover verzí ke známým písním, které zveřejňoval na YouTube, na kanále s názvem Hogverruga. Hraje na bicí a na klávesy. Dva roky se věnoval studiu jazyků, především angličtiny a španělštiny, které ukončil kvůli kariéře zpěváka. Ve svých 21 letech byl finalistou Hlasu Československa, kde se umístil mezi 24 nejlepšími zpěváky. Dvakrát se účastnil také Československé Superstar. V roce 2015 se stal vítězem mužské kategorie Blogger roku. V současnosti ho jako herce můžete vidět v seriálu Přístav, který běží na televizi Prima. Aktuálně žije v Praze.

Skupina Slza

Právě díky kanálu s cover verzemi zahraničních písní se dostal do skupiny Slza. Skupinu Slza založil v slzaroce 2014 Lukáš Bundil. Lukáš už dlouho přemýšlel, že kapelu založí. Chtěl přinést do české hudební scény něco nového. Hudbu, která by měla moderní sound a produkci, která by byla postavena na výrazných českých textech a silných melodiích. Začal tedy svou myšlenku realizovat a hledal dobrého zpěváka. Jak Lukáš říká, zcela náhodou se proklikal až k Petrovu YouTube kanálu s covery zahraničních písniček. A zalíbily se mu tak moc, že Petra oslovil přes Facebook s nabídkou spolupráce. Petr nejdříve nevěděl o co jde, ale zjistil si na Lukáše reference a kývl na spolupráci.

A kde se berou ty skvělé písničky skupiny Slza? V roce 2012 se Lukáš Bundil seznámil s Ondrou Ládkem, známým jako Xindl X. Ondra, jak známo, píše skvělé texty nejen pro sebe, ale pro spoustu českých interpretů. Lukáš tedy začal hostovat u Xindla X v jeho kapele a začala se rozvíjet také jejich spolupráce na písničkách. Ondra psal texty a Lukáš hudbu. Hotové písničky končily buď v šuplíku nebo je nabízeli různým interpretům. Jejich spolupráce se rozvinula v přátelství a tak když potřebovali pro skupinu Slza nějaké dobré texty, oslovili právě Ondru.

Písničky skupina Slza natáčí ve studiu DC Sound s vyhledávaným producentem a také kamarádem Daliborem Cidlinským jr. První singl “Lhůta záruční” vyletěl do světa 19.10.2014 a jejich první album spatřilo světlo světa 13.11.2015. Skupina Slza vyhrála v červnu 2015 na festivalu Utubering Cenu diváků. Jejich debutové album bodovalo na 1. příčce České hitparády s prodejem 3 tisíce kusů za 1 týden a za 3 týdny po vydáni měli už platinovou desku. Třetí vydaný song se jmenuje Katarze a jedná se o hlavní znělku pro televizní seriál Přístav.  Z udílení Českého slavíka Mattoni v listopadu 2015 Slza zvítězila ve dvou kategoriích: Objev roku a Hvězda internetu.

Hoggy

hoggy

Přezdívka Hoggy vznikla z dřívější, a to z Hogwarts (neboli Bradavice – hrad z Harryho Pottera). Je třetím nejsledovanějším českým Youtuberem. Aktuálně má na YouTube přes 600 000 odběratelů. V roce 2015 se Hoggy stal vítězem mužské kategorie Blogger roku. Točí jak vlogy a veselé challenge, tak i gameplaye. Kromě toho na svém kanálu prezentuje skupinu Slza, ve které zpívá. Svůj druhý kanál na YouTube, na který původně nahrával své cover verze zahraničních písniček (Hogverruga) už smazal a to poté, co začal zpívat ve skupině Slza. A co říká o Hoggym sám Petr? „Hoggy“ je vlastně postava, role, kterou jsem si vytvořil a skrz kterou přeháním a zveličuji některé své vlastnosti – např. hyperaktivitu, rychlou mluvu apod. Nejsem to já, Petr Lexa. Je to Hoggy.” Snaží se vydávat videa alespoň jednou za tři dny, i když je to časově velmi náročné, protože realizace jednoho videa mu zabere přibližně čtrnáct hodin. Uvědomuje si jaký vliv nejen on, ale i ostatní youtubeři mají na děti a náctileté. Osobně se snaží ovlivnit jiné youtubery, aby nemluvili sprostě a nenabádali děti k věcem, které by dělat neměly. Snaží se své fanoušky na YouTube motivovat, aby jen neseděli u videí, ale poznávali také svět venku. Videa jim neutečou, ale zážitky z dětství ano, pokud ten čas nevyužijí naplno.

A jak vnímáte energického Petra Lexu nebo Hoggyho vy? Jste fanoušky skupiny Slza?