Recepty z ovesných vloček

Jednoduchý a netradiční recept na placky. Překvapte doma touto pochoutkou.

Ovesné vločky: mají vysoký obsah bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů B1, B6 a E, železa a vápníku. Jsou lehce stravitelné. Oves má posilující účinky a blahodárně působí na nervovou soustavu. Ovesné vločky sice prospívají zdraví a jsou základem mnoha fitness jídelníčků a zdravého životního stylu, jenže chuťově, samy o sobě, tak oslňující nejsou 🙂 Proto je nutné správně je dochutit, abyste s nimi měli úspěch.

PLACKY Z OVESNÝCH VLOČEK

Potřebuješ: 30 dkg ovesných vloček, 3 vejce, 1 středně velkou cibuli, česnek, sůl a majoránku.

Vločky musíš předem namočit do vody, případně do mléka, alespoň na jednu hodinu. Vločky do sebe tekutinu nasáknou. Přebytečnou vodu potom slij a přidej do vloček ostatní přísady – vejce, jemně nakrájenou cibuli, dle chuti česnek, sůl a majoránku. Případně přidej i trochu hladké mouky na zahuštění. Pořádně promíchej a můžeš začít smažit na rozpáleném oleji. Ideální je lívanečník, protože placky budou stejně velké, ale postačí ti i obyčejná pánev.

K tomu nakrájej spoustu zeleniny a rychlá večeře, za kterou určitě doma sklidíš pochvalu, je na světě. Případně, pokud jsi v kuchyni zdatnější, je vhodnou přílohou třeba dušený špenát.

A pokud ovesným vločkám přijdeš na chuť, zde je TIP na rychlou snídani: ovesná kaše

Ovesné vločky si večer namoč do vody, ráno za stálého míchání přiveď k varu, aby se ti vločky pěkně prohřály a potom přilij trochu mléka na zjemnění. Pokud večer zapomeneš namočit, tak ráno nasypej vločky rovnou do mléka a za stálého míchání vař, dokud ti kaše nezhoustne. Na 0,25 litru mléka použij 50 – 60 gramů ovesných vloček. Cukr dle chuti můžeš vsypat do vloček, když je vaříš, ale mnohem lepší je, když osladíš až dovařenou kaši. A pak už si kaši dochuťíš, čím chceš. Můžeš přidat nakrájené hroznové víno, sušené brusinky, čerstvě nakrájený banán nebo kousky jablka, oříšky nebo madle. Dochutit můžeš buď medem, cukrem, skořicí nebo grankem. Půvab tohoto receptu je, že si kaši uděláš přesně podle svoji chuti. Tak krásné ráno se zdravou snídaní! 🙂

Komentování je zablokováno.