Jak se zbavit celulitidy – domácí zábaly

SYROVÁTKOVÝ ZÁBAL

Syrovátka je tekutina, která zbude po vysrážení mléka. Obsahuje spoustu vitamínů skupiny B, dále vitamín C a E a minerální látky, mimo jiné hořčík, vápník a zinek. Pokud se užívá vnitřně jako nápoj, je vhodná při snižování váhy, neboť je nízkokalorická. Pomáhá odvádět toxické látky z organismu, podporuje činnost ledvin, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovou výměnu, zabraňuje zánětům trávicího traktu a odvodňuje zadrženou vodu v organismu. K výrobě zábalu potřebuješ: syrovátkový prášek a vodu. Postup: smíchej syrovátku s takovým množstvím vody, abys vytvořil/a hustou kaši. Tuto kaši nanes na problémové partie a nechej minimálně 15 minut působit. Poté se osprchuj a chvíli ještě relaxuj. Odměnou po této proceduře ti bude hladká a svěží pokožka.

SKOŘICOVÝ ZÁBAL

Skořice dokáže silně prokrvovat, rozproudit krevní oběh a prohřát a tím velmi účinně pomáhá v boji sskořice celulitidou. Tento zábal je velmi voňavou procedurou. Skořice při vnitřním užití uklidňuje trávicí trakt, zlepšuje metabolismus cukrů a tuků, má antibiotické a desinfekční účinky, dokáže bojovat s nachlazením, kašlem a chřipkou. K výrobě zábalu potřebuješ: pět lžic mleté skořice, lžičku olivového oleje, dva kelímky bílého jogurtu a mikroténovou fólii. Všechny suroviny smíchej a nanes je na problémové partie. Potom partie zabal do fólie a nechej minimálně 20 minut působit. Dojde ovšem k velkému prokrvení. Pokud by během procedury došlo až k moc nepříjemnému pocitu pálení, ukončete zábal dříve.

KÁVOVÝ ZÁBAL

Kofein obsažený v kávovém zábalu podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Tím stimuluje spalování kávapodkožního tuku a odvod toxických látek z těla. Je výborný pomocník v boji s celulitidou a nadváhou, zlepšuje vzhled kůže, která bude pěkně prokrvená a svěží. K výrobě zábalu potřebuješ: želatinu, mletou kávu, vodu, potravinářskou fólii (můžete přidat i špetku skořice). Postup: připravte dle návodu na obale želatinu, kterou smíchejte s kávou a vodou. Směs pečlivě promíchejte a naneste na problémové partie. Zabalte je do fólie a nechte působit asi 15 minut.

U každého zábalu dodržujte dostatečný pitný režim, abyste podpořili vylučování odpadních látek z těla.