Víte, že…. Ze světa počítačů

Počítač už dnes považujeme za úplnou samozřejmost, ale víte, že:

Nejrychlejší počítač na světě zvládne přes 1000 biliónů operací za sekundu?

Podle průzkumů je nejpopulárnějším heslem „123456“, druhé místo obsadilo slovo „heslo/password“ a na třetím místě je kombinace „12345678“.

Největší počet online hráčů na jednom MMO serveru drží World of  Tanks s 91 311 hráči.

Herní výrobce Electronic Arts vynaloží v průměru na jednu ze svých her 30 – 40 milionů dolarů.

Na aukční síni eBay se každou sekundu uskuteční obchody průměrně za 680 dolarů.

Víte, co mají společné tito pánové – Bill Gates, Steve Jobs a Mark Zuckerberg? Ani jeden z nich nevystudoval vysokou školu.

Víte, že Steve Jobs a Steve Wozniak postavili první Apple ze součástek, které dostali zadarmo od svých tehdejších zaměstnavatelů?

Víte, že Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne v roce 1976 založili firmu Apple v garáži rodičů Steva Jobse ve městě Cupertino, poblíž San José a dnes je tato oblast známá jako Silicon Valley? Že pro získání počátečního kapitálu Jobs prodal svůj mikrobus Volkswagen a Wozniak svou programovatelnou kalkulačku?

Dům Billa Gatese byl navržen pomocí počítače Macintosh? Uvedení Macintoshe na trh v roce 1984 doprovázela slavná televizní reklama parafrázující román “1984” anglického spisovatele G.Orwella? Firma IBM v ní figurovala jako Velký bratr.

Víte, že počítač Macintosh se na některých místech v Indii dodnes používá jako bankomat? Místo pro diskety používají tamější obyvatelé k výdeji bankovek.

Víte, že webová adresa sex.com je v Guinnessově knize rekordů zapsána jako nejdražší doména historie – prodala se za neuvěřitelných 13 miliónů dolarů.

Že na jednu běžnou internetovou stránku připadá přibližně 5 pornostránek?

Že téměř 80 % všech snímků na internetu tvoří ty, které zobrazují nahé ženské tělo?