Zázračný olej k léčbě kožních onemocnění

Obsahuje přes devadesát látek, které vážou a odstraňují škodlivé toxiny z těla. Působí protizánětlivě, proti infekci, proti mykózám, virům i bakteriím. Zázračný olej se nazývá TEA TREE OIL neboli čajovníkový olej.

TEA TREE OIL

Působí na bakteriální infekci na pokožce. Využijete účinky tohoto oleje při akné, lupénce, ekzémech či vyrážce. Tea Tree Oil je nejsilnějším přírodním antiseptikem. Aplikujte ho jako desinfekci při nejrůznějších poraněních, odřeninách nebo popáleninách. Dokáže proniknout do postižených tkání a zklidňuje pokožku. Zabrání svědění a desinfikuje místo, kde vás bodl hmyz. Rovněž ho můžete použít preventivně jako přírodní repelent.  Dá se využít při kožních problémech typu akné, psoriáza, vyrážka, ale také při problémech s dýchacími cestami. Formou inhalací si můžete léčit rýmu, zánět dutin nebo kašel.

JAK TEA TREE OIL POUŽÍVAT?

Na malé plochy na kůži můžete použít olej neředěný. Lehce jím potřete zasažené místo při akné, bradavicích nebo bodnutí hmyzem, či po vyndání klíštěte.

Využijete také kvalitní olivový olej. Do půl dcl oleje přidejte 5 kapek Tea tree oil a potírejte postižená místa – opary, popraskané koutky úst, popáleniny mírného stupně, popáleniny po vystavení slunečnímu záření, odřeniny či atopické ekzémy.

Tři až pět kapek oleje můžete nakapat přímo do vaší pleťové čistící vody, čímž zvýšíte jeho účinnost na pokožku.

Vyrobte si z medu a oleje tea tree peelingovou masku. Jednu polévkovou lžíci kvalitního medu smíchejte s 5 kapkami oleje. Naneste na obličej, nechte působit 15 minut, pak krouživým pohybem vyčistěte pokožku – med působí jako peeling, a nakonec opláchněte teplou vodou.